Saavutusvõimest, ületundidest ja öisest unest

Kas töötad 40 tundi nädalas? Rohkem? Vähem? Kas usud, et pikemate päevade tegijad on pühendunumad? Ja järelikult kasulikumad?

Uuringud aga ütlevad, et see on täiesti vale järeldus.

Dr Charles A Czeisler, unemeditsiiniprofessor Harvard Medical School-is väidab, et korporatiivsed väärtused, mis soosivad pikki tööpäevi ja varajasest ärkamisest tulenevaid punaseid silmi, on otsesed suurepärase soorituse vastandid. Ta leiab, et sellised väärtused panevad hädaohtu töötajad ning loosirattasse terve ettevõtte.

Kas teadsid, et 24 tundi järjest üleval olnud inimene või nädalas keskmiselt 4-5 tundi öö kohta magav inimene on oma sooritusvõimelt võrdne inimesega, kelle vere alkoholisisaldus on 1%? Sellist kerge joobe seisundit iseloomustab alanenud enesekriitika, käitumises ning kõnes ilmnev uljus, kergemeelsus ja hoolimatus, pealiskaudsus. Liigutused on elavnenud, nende täpsus aga alanenud.

Tegelikult me ju teame, et väsinud inimene töötab halvemini kui puhanud inimene ning me ei tunnusta kergelt "vindist" töötajat. Aga samas me tunnustame neid, kes teevad uneajast ületunde. Imelik.

Kui õige keelaks ära töötamise peale kella kuute õhtul? Tänasest?